Абітурієнти закликають Табачника до справедливості

— 8 червня 2011, 11:07

Абітурієнти написали відкритого листа міністру освіти і науки Дмитру Табачнику, де вказують, що перша і друга сесії (2 і 3 червня) зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури різняться за рівнем складності, а окремі питання і взагалі співпали, давши можливість тим, хто проходив тестування 3 червня, ретельніше підготуватися, пише Deutsche Welle.

"Це не справедливо, - обурюються у своїй петиції учасники ЗНО. - Ми вимагаємо, аби тестова шкала оцінювання 1-ї сесії була вищою, аніж другої... В іншому випадку почнуться безкінечні мітинги", - йдеться у листі. Звернення підписали станом на вечір вівторка вже три тисячі осіб. Причому з висновками авторів листа до міносвіти погоджуються й ті учасники ЗНО, які складати тести на другій сесії.

Директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк зауважила, що жодних офіційних скарг щодо змісту тестів з української мови і літератури до Львівського РЦОЯО не надходило.

"Попри це я дала завдання українським філологам провести аналіз тестових завдань на предмет відповідності. Там ідеться про українську літературу, і тому я хочу почути думку вчителів. Утім, треба не забувати, що шкала оцінювання буде різною, за кожен день сесії окремо, оцінка буде рейтингова", - зазначила Лариса Середяк.

Вона також додала, що і минулого року були нарікання щодо тестів з математики та історії України, які також складалися впродовж кількох сесій. Водночас Середяк переконана, що поділ на сесії попри критику є необхідним, бо це організаційне питання, яке забезпечує незалежність і прозорість проведення ЗНО.

Офіційної реакції міністерства на критичний лист поки немає. Оцінювання з української мови та літератури склали понад 223 тисячі абітурієнтів, явка становила майже 89 відсотків за два дні тестування.

Реклама:

Головне сьогодні