Янукович узаконив народну медицину, крім масового цілительства

— 9 червня 2011, 11:29

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу глави держави.

Як відомо, 19 травня Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення дозвільних процедур".

Законом передбачено, що народна медицина (цілительство) - методи оздоровлення, профілактики, діагностики і лікування, що ґрунтуються на досвіді багатьох поколінь людей, усталені в народних традиціях і не потребують державної реєстрації.

Особи, які не мають спеціальної медичної освіти, зареєстровані в установленому законом порядку як фізичні особи - підприємці та отримали спеціальний дозвіл на заняття народною медициною (цілительством), виданий МОЗ України або уповноваженим ним органом, мають право на заняття народною медициною (цілительством).

Кваліфікаційні вимоги до підприємців, які займаються народною медициною (цілительством), та умови для заняття народною медициною (цілительством) встановлюються Міністерством охорони здоров'я.

ВІДЕО ДНЯ

Порядок видачі спеціального дозволу на заняття народною медициною, перелік документів, необхідних для одержання цього документу, та анулювання спеціального дозволу на заняття народною медициною встановлюються Кабміном.

Строк дії спеціального дозволу на заняття цілительством становить п'ять років.

Державний нагляд (контроль) за виконанням підприємцями умов заняття народною медициною здійснюється МОЗ або уповноваженим ним органом шляхом проведення планових або позапланових перевірок.

У законі визначені підстави для відмови у видачі спеціального дозволу на заняття цілительством, а також підстави для анулювання спеціального дозволу на заняття цілительством.

Забороняється проведення цілительства на масову аудиторію, у тому числі з використанням засобів масової інформації.

Реклама:

Головне сьогодні