Правозахисники: довга перевірка завдань ЗНО - поле для корупції

— 15 червня 2011, 12:38

Чим довше перевіряють роботи ЗНО, тим більше підґрунтя для корупції, яка зменшує рівність шансів учасників, вважають у міжнародному жіночому правовому центрі "Ла Страда Україна", пише Deutsche Welle.

Якщо, приміром, тестування відбуватиметься 24-26 червня з окремих предметів, то неможливо говорити про рівні шанси вступу до вишів, бо документи з результатами абітурієнт зможе отримати вже після початку вступної кампанії, після 1 липня, йдеться у зверненні організації. А це порушення освітнього законодавства та за Закону "Про охорону дитинства", які гарантують рівний доступ до освіти.

Координатор освітніх програм Центру досліджень суспільства Інна Совсун заявила, що перевірка тестів справді займає більше двох тижнів, але тут йдеться лише про тести з української та іноземної мов, де є завдання з розгорнутою відповіддю.

А от останні предмети, як показує практика, перевіряють дуже швидко, тому проблем не мало б виникати, каже Совсун. Завдання з розгорнутими відповідями перевіряють три екзаменатори, документи перевозять у інші регіони, а це бере час, пояснює експерт.

На п'яте липня, згідно з наказом міністерства освіти, всі результати тестувань мають бути вже на персональних сторінках учасників, підтвердила директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

Перевірку тестів з української мови вже завершено і тепер їх сканують, каже вона. Результатів можна очікувати вже з 22 червня. Тому терміни будуть збережені, запевнила Середяк. І додала, розраховано, що у перший тиждень липня документи у виші подаватимуть випускники минулих років, а вже після 5 липня підуть цьогорічні.

Реклама:

Головне сьогодні