В Україні віднайшли перших європейських homo sapiens

— 22 червня 2011, 14:29

Українська експедиція археологів в Криму виявила рештки, можливо, найстародавніших представників homo sapiens в Європі.

Відкриття, здійснене членами експедиції у печерах Буран-Кая у Кримських горах, може підтвердити здогадки вчених про те, що пращури сучасних людей почали заселяти Європу з Руської рівнини, а не через Балкани, як вважалося раніше, повідомляє Бі-бі-сі.

Плоть зрізалася не в кулінарних цілях свідчить

Серед знахідок - кістки та зуби давніх людей, а також різноманітні знаряддя праці, різьба з кістки та залишки тварин.

На скам'янілостях, вік яких може сягати 32 тис. років, були помічені сліди різьблення, що свідчать про те, що плоть від них відокремлювалася в ході ритуального обряду.

За даними експертів, аналіз рештків вказує на належність цих представників людського роду до граветтської культури, що була широко поширена в Європі 28000-21000 років тому.

Датувати рештки, образ і форма яких вказує на їх приналежність до сучасного типу людей, вдалося завдяки радіовуглецевому аналізу

За словами співавтора дослідження Сандрін Прат з Французького національного центру наукових досліджень, серед рештків тварин (у тому числі антилоп, лисиць і зайців) було безліч цілісних кісток, проте розміри людських кісток не перевищували 12 см.

На думку вчених, цей факт, нарівні з наявністю особливих надрізів, говорить про те, що людські тіла обробляли іншими способами. Можливо, це робилося в ході обряду "очищення" загиблих побратимів.

Серед людських рештків вчені знайшли навіть зуби

Про те, що плоть зрізалася не в кулінарних цілях свідчить і факт наявності в людських кістках кісткового мозку. У той час, як він був ретельно вичищений з кісток тварин.

Ця знахідка дає уявлення про те, яка була культура найбільш ранніх представників роду Homo sapiens, і надає значимості теорії про те, що людина прийшла в Європу не з Близького Сходу, а з території Руської рівнини.

Реклама:

Головне сьогодні