Вчені попереджають про найпотужнішу за останні 150 років бурю

— 23 червня 2011, 10:20

Незабаром на Землі відбудеться найпотужніша за останні 150 років магнітна буря.

Про це повідомили британські вчені, мовляв, буря станеться в найближчі 18 місяців і пік сонячної активності припаде на 2012 рік. Британці навіть попередили місцеву владу, щоб ті у випадку необхідності були готові вимкнути енергопостачання, зазначає Сегодня.

Вони бояться повторення історії в Квебеку (Канада), коли в 1989 році через магнітної бурі 6 млн. людей залишилися без світла.

Однак українські вчені з Астрономічної обсерваторії Київського нацуніверситету ім. Тараса Шевченка заспокоюють - інформація, м'яко кажучи, перебільшена і боятися нічого.

"Пік очікуємо в 2013 або 2014 рр.. І очікуваний пік сонячної активності буде набагато слабкіше попередніх, наприклад, останнього, в 2000 році. Зараз зберігається тенденція до зниження активності Сонця, яке продовжиться до 2050 року, - розповів заввідділу сонячної активності і сонячно-земних зв'язків Всеволод Лозицький.

За його словами, ці спалахи дуже слабкі. Так, останній, що стався два дні тому, за 10-бальною системою набере всього 1-2 бали. Такі спалахи, якщо вони і будуть спрямовані в бік Землі, відчують тільки апарати в космосі. Земляни ж не будуть відчувати їх негативний вплив.

Реклама:

Головне сьогодні