Єврокомісія хоче регулювати ціни на мобільний інтернет та роумінг

— 7 липня 2011, 15:58

Услід за вставноленням граничних цін на мобільні дзвінки в зоні роумінгу на території ЄС, Єврокомісія взялася також за мобільний інтернет та роумінг.

Відтак, як повідомляє Deutsche Welle, з 1-го липня 2012-го року верхня межа за мегабайт скачаної за кордоном інформації складатиме 90 центів, ще через рік - 70 центів, і нарешті з 2014 року всі мобільні оператори будуть зобов'язані брати з клієнтів не більше ніж 50 центів за мегабайт.

Більше того, мешканці ЄС зможуть укладати окремі контракти на роумінг, що має збільшити конкуренцію в цій сфері і призвести до зниження цін.

Єврокомісар Нееі Кроес, відповідальна за цифрові технології, стрверджує: якщо пересічна людина за завантаження одного мегабайта за допомогою мобільного сплачує 2 євро, мобільний оператор, що надає послугу роумінгу, виставляє рахунок компанії-партнеру менше, ніж на 50 центів. Це означає, що мобільний оператор отримує 1,5 євро чистого прибутку, практично нічого не роблячи. Але це ще не гора, компанії не обмежуються лише двома євро.

Нині завантаження одного мегабайта з інернету за допомогою мобільного телефона, що знаходиться в роумінгу, може коштуватиме споживачеві у різних країнах ЄС набагато більше - до 30 евро. Саме тому Єврокомісія пропонує запровадити граничну позначку.

Утім, за данними експертів, мобільні оператори, втративши частину доходів, будуть змушені шукати інше джерело заробітку. Тож, приміром, у Великобританії у переддень оголошення Євросокомісії уже було повідомлено про те, що ціни на внутрішні дзвінки збільшаться. Те ж саме може статися і щодо мешканців країн з-за меж ЄС.

Водночас Єврокомісія повідомила, що нові граничні ціни оператори будуть використовувати під час переговорів із партнерами з-за меж Євросоюзу для укладення угод щодо роумінгу.

Тобто в Брюсселі сподіваються, що оператори ЄС намагатимуться знизити ціни на роумінг для своїх клієнтів за межами Євросоюзу. У такому разі вони навряд чи будуть зацікавлені в тому, щоб мешканці країн - не членів Євросоюзу сплачували за ті ж самі послуги втридорога.

Реклама:

Головне сьогодні