Пошукові інтернет-системи впливають на пам'ять людей - дослідження

9
18 липня 2011

Інтернет-пошук сприяє тому, що необхідна інформація швидше забувається, оскільки все більша кількість людей сподівається на свої комп'ютери у якості "зовнішньої пам'яті".

Про це свідчать дані дослідження студентів гарвардського університету, які цитує Інтерфакс-Україна.

Близько 60-студентам запропонували надрукувати на комп'ютері 40 цікавих фактів, наприклад, "око страуса більше за його мозок", і було сказано, що інформація буде або видалена, або збережена. Ті. хто повірив, що інформація збережеться, запам'ятовували її із меншою вірогідністю.

Реклама:

Широкий доступ до Інтернету зробив можливим миттєве відвідування бібліотеки, де легко знайти факти та інформацію. Результати дослідження передбачають, що такі пошукові системи, як Google Inc і бази деяких даних за аналогією із  IMDb.com Amazon.com Inc., виступають у якості "зовнішньої пам'яті, де зберігається величезна кількість інформації за межами нашої свідомості.

Згідно з дослідженням, початкові знання люди воліють отримувати з Інтернету. Так, ще один експеримент, в якому брали участь 34 студенти Колумбійського університету в Нью-Йорку, показав, що легше запам'ятати місце, де зберігається інформація, ніж згадати її. Реклама: