Українці мріють працювати закордоном

— 19 липня 2011, 10:40

Чимало українців і надалі намагаються знайти щастя за межами власної країни.

Утім, як повідомляє Deutsche Welle, світова економічна криза вплинула на міграційні потоки в Європі. Через брак роботи в таких країнах, як Іспанія, Італія, Чехія, до них зменшився й притік трудових мігрантів.

На цьому наголошується в дослідженні Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Такій тенденції повністю відповідає й статистика, яка стосується України. 2009-го року за кордон виїхало 126 тисяч українців, що на 14 відсотків менше, ніж 2007-го року.

Найчастіше українці їдуть до Росії, де в рік світової фінансово-економічної кризи зафіксували 46 тисяч мігрантів. До Польщі виїхало 10 тисяч громадян України, до Чехії - вісім тисяч українців. Попри те, що Чехія не на першому місці за кількістю українськиї мігрантів, саме в цій країні українські громадяни найчастіше просили притулку.

Водночас у Польщі та Чехії вихідці з України активно реєструвались як підприємці, наголошується в звіті ОЕСР. В обох країнах вони перебувають на другому місці серед іноземців, які займаються підприємництвом. Перше місце за цим показником посіли в'єтнамці.

А от українські жінки начастіше відправляються на заробітки до Італії. За даними авторів дослідженя, там станом на 2009-й рік загалом офіційно проживало вже 174 тисячі вихідців з України, з них 80 відсотків - жінки. Здебільшого вони доглядають в Італії за дітьми, хворими, літніми людьми.

"Попит на трудову міграцію у світі знову підвищиться. Цьому сприятиме глобалізація і старіння населення. Тож, уряди країн мають подбати про розиток легальної трудової міграції", - сказав генеральний секретар ОЕСР Анхель Гурріан.

За даними українського трудового порталу, 60 відсотків українців зараз мріють про роботу за кордоном.

Реклама:

Головне сьогодні