Норвезький терорист називав себе християнином і опублікував маніфест

— 25 липня 2011, 11:19

Підозрюваний у скоєнні нападів у Норвегії заявив, що діяв без спільників. Про це заявив адвокат 32-річного чоловіка, якого звинувачують у смерті майже ста людей внаслідок двох нападів: вибуху в урядовому кварталі Осло та стрілянині на острові Утоя, повідомляє "Німецька хвиля".

Свідки кривавої драми на острові, де було холоднокровно розстріляно більше вісімдесяти підлітків у молодіжному таборі Робітничої партії, раніше розповідали про ще одного нападника. Нині фахівці ретельно перевіряють ймовірність причетності до убивств ще однієї людини.

Як заявив захисник підозрюваного Гейр Ліппештад, арештований розповів про деякі обставини кривавої бійні, а також пояснив мотиви своїх вчинків. Подробиці Андерс Брейвік, як очікується, розповість у понеділок. За словами адвоката, підозрюваний назвав убивства "жахливими, але необхідними".

Як пишуть норвезькі ЗМІ, ще перед нападами ймовірний зловмисник написав маніфест обсягом у понад 1500 сторінок, у якому піддав різкій критиці сучасне багатокультурне суспільство та мусульманських іммігрантів.

Крім того, поширений в інтернеті документ містив інструкції з виробництва вибухівки з ілюстраціями до них, з чого можна зробити висновок, що чоловік мав можливість добре підготуватися до нападів. Свої праворадикальні погляди підозрюваний не приховував, спілкуючись на форумах у мережі.

За даними норвезьких ЗМІ, розповідаючи про себе онлайн-спільноті, чоловік називав свої переконання християнськими.

Як підозрюють, зловмисник планував напади упродовж багатьох років. Принаймні, такого висновку доходять норвезькі ЗМІ, публікуючи уривки з "твору", який 32-річний чоловік оприлюднив у п'ятницю перед трагедією. Преса поширила і фотографію титульної сторінки написаного англійською мовою маніфесту. На ній під хрестом - символом лицарського ордену тамплієрів - написано цифру 2083, трохи нижче розміщено заголовок: "Європейська декларація незалежності".

У творі йдеться про наміри чинити озброєний спротив режиму "марксизму-мультикультуралізму" у Західній Європі.

"Час діалогу завершився. Ми давали шанс миру", цитує видання Dagbladet один з пасажів цього твору, у якому сам автор називає себе тамплієром, а також розповідає, що тримав свої плани у таємниці від друзів, аби вони не сповістили поліцію. Про це пише агентство dapd.

Адвокат підтвердив, що його підзахисний протягом багатьох років працював над маніфестом. Гейр Ліппештад сказав, що метою підозрюваного був напад на норвезьке суспільство, щоб змусити його змінитися. Водночас поліція досі не прокоментувала цю інформацію.

Тим часом Норвегія не може отямитися від кривавої п'ятниці. Прапори на урядових будівлях приспущено, скасовано спортивні й розважальні масові заходи.

Реклама:

Головне сьогодні