20 українських вишів не отримали жодної заяви на вступ

— 2 серпня 2011, 16:19

За інформацією міністра освіти і науки, молоді і спорту України Дмитра Табачника цього року 20 вищих навчальних закладів не отримали жодної заяви від абітурієнтів, бажаючих вступити до них на навчання.

Про це він заявив сьогодні на прес-конференції у Києві, пише УНІАН.

Міністр зазначив, що за результатами першого етапу вступної кампанії 2011 року - тобто, подачі заяв на вступ до ВНЗ - визначились виші-лідери і виші-аутсайдери. Голова МОН вважає, що подача заяв стала своєрідним всенародним рейтингом довіри до навчальних закладів.

"У нас в цьому році трошки по-іншому виглядає десятка лідерів серед ВНЗ по кількості поданих до них заяв. Лідирує Національний університет "Львівська політехніка" - понад 26 тис. заяв, далі йде Львівський Національний університет ім. Франка - понад 24 тис. заяв. Наступний - Національний авіаційний університет - без кількох 24 тис. заяв. Далі - Національний технічний університет "Київська політехніка" - майже 23,5 тис. заяв. За ним - Київський національний університет ім. Шевченка - 22 тис. 629 заяв", - міністр.

Очільник МОН при цьому звернув увагу на те, що в п'ятірці лідерів - три найбільші технічні навчальні заклади України.

"Разом з тим, у нас є в цьому році два десятки вищих навчальних закладів, куди не подано протягом вступної кампанії жодної заяви від абітурієнта. Понад три десятки, де подано від однієї до десяти заяв, і майже 130 ВНЗ, де від 10 до 100 заяв. Причому, не оригіналів документів - просто заяв", - підкреслив міністр освіти.

Він висловив думку, що тим майже 200 ВНЗ, які виявились "аутсайдерами", треба замислитись, що робити далі, і чи потрібні вони. "Можливо, варто негайно шукати шляхи об'єднання з іншими навчальними закладами, до когось приєднуватись, зберігаючи просто можливість тій частині талановитих викладачів і професорів продовжити роботу", - сказав Табачник.

Міністр також заявив, що хоче оприлюднити за підсумками вступної кампанії перелік так званих "аутсайдерів у квадраті", щоб громадськість заздалегідь знала, що відбувається, і була ще краще поінформованою.
Реклама:

Головне сьогодні