Біля древньої Пересопниці знайшли дві унікальні іконки ХІІ століття

— 5 серпня 2011, 12:58

Іконки знайшли у районі спорудження фрагменту давньоруського городища в Пересопниці, повідомляє УНІАН.

Іконки невеликі, їх носили як хрестики. На одній із них зображено Святого Георгія, на іншій - Богородицю Одигітрію. Іконка Божої Матері з Ісусом-немовлям вкрита позолотою. На думку фахівців, ці знахідки - унікальні. Як вважає науковий співробітник ДП "Волинські старожитності" Михайло Вашета, технологія виготовлення цих ікон була дорогою справою, тому, найімовірніше, оберіг належав заможній людині.

В інтерв'ю Рівненській обласній державній телерадіокомпанії заступник голови облдержадміністрації Олексій Губанов повідомив, що унікальні знахідки стануть частиною експозиції у музеї, що створюється.

Кілька тижнів тому у районі спорудження фрагменту городища було також виявлено залишки середньовічних поховань, які, на думку фахівців, належать до давньоруського періоду української державності.

Як уже повідомлялося, нині у селі Пересопниця, що неподалік Рівного, йде спорудження фрагментів давньоруського городища, а також культурного центру, де буде музей української Першокниги - Пересопницького Євангелія, та постійно діючий археологічний центр.

Відзначення 450-річчя Пересопницького Євангелія - цієї унікальної пам'ятки української культури, заплановане на 29 серпня 2011 року. За повідомленням Рівненської облдержадміністрації, на святкування ювілею буде запрошено президентів п'ятьох православних країн Європи.

Реклама:

Головне сьогодні