У Німеччині зафіксували міні бебі-бум

— 19 серпня 2011, 12:44

Про це свідчить минулорічна статистика Федерального статистичного бюро у Вісбадені. Щоправда, нинішнього мінімального приросту недостатньо для того, щоб надолужити скорочення, пише Deutsche Welle.

Торік коефіцієнт народжуваності в Німеччині склав 1,39, тобто на сто жінок дітородного віку припадає 139 немовлят.

Це трохи більше, ніж 2009-го року, коли коефіцієнт був також рекордним і сягнув 1,36. 21 рік тому відповідний коефіцієнт складав 1,45.

Позитивні зміни в Німеччині відбуваються передусім завдяки помітному зростанню рівня народжуваності в східній частині країни, тобто колишній НДР. Після возз'єднання Німеччини рівень народжуваності на сході різко знизився. Але з 2008-го року східнонімецькі жінки народжують стабільно більше дітей, ніж жінки на заході Німеччини.

Загалом торік у Німеччині народилися 678 тисяч немовлят. Це на 13 тисяч більше, ніж за 2009 рік. При цьому в країні стало на 300 тисяч менше жінок дітородного віку (15-49 років). Цікаво, що рівень народжуваності піднявся передусім тому, що жінки в Німеччині наважувалися частіше народжувати другу й третю дитину. Такі тенденції в німецькому міністерстві у справах сім'ї називають "обережно оптимістичним розвитком".

ВІДЕО ДНЯ

Утім, на цьому радісна частина повідомлення, схоже, вичерпується. Адже далі статистика свідчить про те, що рівень народжуваності в Німеччині залишається найгіршим у Євросоюзі. До того ж, аби народжуваність перевищила смертність, потрібно, щоб відповідний коефіцієнт у Німеччині складав мінімум 2,1. Поки що на тисячу населення в Німеччині народжуються по 8,3 дітини на тисячу населення.

Найкращі показники народжуваності в ЄС залишаються в Ірландії (16,5 на тисячу населення). Далі йдуть Великобританія (13) і Франція (12,8). Для порівняння в Україні за 11 місяців 2010 року найвищий рівень народжуваності зафіксували в західних регіонах (Волинська, Закарпатська, Рівненська області) - понад 14 дітей на тисячу населення. Найнижчий рівень - переважно у східних та північних регіонах - складає менше 10 дітей на 1000 осіб.

Реклама:

Головне сьогодні