Тест

Швейцарське посольство штовхає прохачів віз на злочин

Інформація про це розміщена на офіційному веб-сайті посольства Швейцарії в Україні, повідомляє Deutsche Welle.

Громадська ініціатива "Європа без бар'єрів" обурена специфічними вимогами з боку посольства Швейцарії в Україні, адже трудова книжка, за українським законодавством, це документ суворої звітності.

Згідно постанови Кабінету Міністрів, трудова книжка зберігається на підприємстві і може видаватися на руки працівнику лише у випадку звільнення з роботи. За порушення встановленого порядку зберігання і видачі трудових книжок посадові особи підприємства несуть дисциплінарну або іншу відповідальність.

Необхідність надати трудову книжку для оформлення візи спонукає заявників та кадрових відділів підприємств по суті йти на правопорушення. "Візові процедури для українців стали ще більш обтяжливими, аніж минулого року", - констатує голова громадської ініціативи "Європа без бар'єрів" Ірина Сушко.

Її організація написала до швейцарського посольства та міністерства закордонних справ цієї країни запити, аби ті роз'яснили, як українцям можна поїхати до Швейцарії, не порушуючи українського законодавства.

Юрист міжнародної юридичної компанії Astapov Lawyers Олег Мальський наголошує, що посольства іноземних країн мають суверенний статус та можуть вимагати від візових заявників додаткових документів.

Втім, амбасади повинні поважати й місцеві закони. Він наголошує, що сторони мають знайти "юридичний компроміс". На його переконання, посольство мало б обмежитися копією трудової книжки, завіреної на підприємстві. Подібну практику запровадило у себе посольство Польщі.