Тест

Ветеринарам доведеться таки оперувати тварин без надійної анестезії?

Захисники тварин кажуть, що кетамін - єдиний препарат, "від якого тваринам не боляче". Водночас в уряді наголошують на тому, що це - наркотик, і тому прагнуть зупинити розповсюдження кетаміну, пише Deutsche Welle.

На початку року уряд ухвалив постанову про заборону застосування у ветеринарії кетаміну як психотропного препарату в разі відсутності ліцензії. У відповідь на таке рішення тоді ветеринарні клініки оголосили страйк.

Асоціація ветеринарів України вимагала шукати "компромісне рішення", бо придбати ліцензії на психотропні та наркотичні препарати більшість ветеринарів були не в змозі. До того ж Асоціація не бачила наукової аргументації в рішенні уряду - альтернативи відносно недорогому кетаміну, який забезпечує адекватне знеболювання тварин під час операцій, в Україні нема.

Уряд зробив тільки одну поступку - відтермінував втілення постанови до листопада. Та, як каже ветеринарний лікар Юрій Сацький, більшість ветеринарів не придбали ліцензії, і як робити операції після листопаду, не розуміють: "Інші препарати або лише частково знеболюють, через що тварина може померти від шоку, або вони викликають купу ускладнень, зокрема зупинку серця. Також вони не підходять або не підходять для усіх тварин".

Аргументації уряду щодо необхідності боротьби з наркоманією поділяють у громадської організації "Ліга захисту тварин", але не можуть погодитися зі зникненням з ветеринарії препарату, від якого "тварини не страждають".

До того ж, як каже голова організації Олена Кравченко, втрачає сенс масова стерилізація тварин. Так, лише у Харкові за програмою пільгових операцій ветеринари зробили 5000 операцій зі стерилізації. За словами Юрія Сацького, ціна у 100 гривень була припустимою для тих, хто хотів подбати про безпритульних собак та котів. Водночас з листопада, каже Сацький, такі операції подорожчають принаймні втричі.