"Айрін" виявився не таким страшним, як його чекали

— 29 серпня 2011, 10:51

Ураган забрав людські життя у Флориді, Вірджинії та Північній Кароліні, повідомляє Радіо Свобода.

Дорогою до Нью-Йорка буревій 4-ої категорії перетворився на дещо слабший тропічний шторм. Тим не менше, він завдав чималої шкоди великому місту зливою й вітром, що сягав швидкості 100 кілометрів на годину. Падали дерева.

Майже півметровим шаром води вранці в неділю були вкриті деякі вулиці Нижнього Манхеттену. Без світла опинилися цілі районі, а назагал, враховуючи численні околиці і сусідній штат Нью-Джерзі, шторм залишив без електрики понад три мільйони осіб. Міська влада Нью-Йорка вжила екстраординарних заходів, готуючись до наступу буревія.

Вже напередодні за наказом мера Майкла Блумберга зупинився весь громадський транспорт, включно з метрополітеном - побоювалися, що вода затопить тунелі.

Закрили також усі аеропорти. Заборонили проїзд по найбільших мостах і тунелях, що зв'язують великі райони міста. Перекрили рух на автострадах штатного розряду. Федеральні залишалися відкритими. Вирішили евакуювати мешканців прибережних районів, а це 375 тисяч осіб. На верхніх поверхах хмарочосів мешканці заклеювали вікна хрест-на-хрест, як у Європі під час Другої світової війни.

На прес-конференції мер Блумберг, закликаючи до витримки, зокрема сказав: "Нью-Йорк - найкраще у світі місто і ми з вами переживемо цей шторм, де б ви не були цієї ночі - в евакуаційному центрі, вдома чи з друзями у родинному колі. Ми всі тримаємося разом. Моя подяка добровольцям, які цієї ночі працюють в евакуаційних центрах. Спеціальна подяка - таксистам і водіям автобусів, які перевозили інвалідів".

За прогнозом метеорологів, удару "Айрін" очікували суботнього вечора. У місті звичайно галасливому, запанувала нервова тиша. Бродвейські театри скасували вечірні спектаклі, супермаркети й ресторани позакривалися, включно з цілодобовими "МакДональдсами".
Почався дощ, поступово перетворюючись на зливу. Ніби стіна води впала на нас. Океанські хвилі сягали трьох метрів. Одначе руйнувань не було. Як сказав у телеінтерв'ю Рік Міган, мер містечка Ошен Сіті: "Здається, цієї ракети нам вдалося уникнути".

Буревій покотився вище на північний схід, до штатів Нової Англії.

Реклама:

Головне сьогодні