Тест

Сирійському карикатуристу зламали руки за висміювання президента

Він залишив свою студію о 4 годині ранку. Невідомі озброєні люди в масках жорстоко побили його, поламали обидві руки, пише korydor.in.ua.

"Це поки лише попередження, - сказав художнику один із нападників. - Ми зламаємо твої руки, щоб ти перестав малювати". Про це розповідають родичі Ферзата, який за кілька днів до того опублікував на своєму сайті карикатуру на президента Сирії Башара Асада, який із валізою в руках біжить слідом за Каддафі.

Прес-секретар держдепартаменту США Вікторія Нуланд заявила: "Даючи порожні обіцянки сирійському народу, режим Асада продовжує проводити жорстокі напади на мирних жителів Сирії та намагається реалізувати своє універсальне право на свободу вираження. Ми вимагаємо, щоб режим Асада негайно припинив свою кампанію терору із застосуванням тортур, незаконного позбавлення волі та вбивства".

У 2010 році Ферзат говорив, що покладає великі надії на Башара Асада, який отримав владу від батька. Асад навіть дозволив карикатуристу видавати першу в країні приватну газету за останні десять років, але незабаром сатиричне видання було закрито. Останні кілька років художник став затятим критиком режиму Асада.