В Україні зникнуть інтернати?

— 31 серпня 2011, 15:39

Про це він заявив в ефірі Радіо Свобода.

"Моє завдання - без революції і без якихось радикальних закриттів інтернатних закладів для дітей-сиріт зробити так, щоб через 3-5 років кожна дитина, яка втратила батьків, виховувалася у сім'ї", - сказав Юрій Павленко.

Також, за словами Уповноваженого Президента з прав дитини, серед нагальних завдань нині - представити план дій, які "стосувалися б усіх сфер життя дитини і кожного з 18 гарантованих конвенцією ООН прав дитини".

"Базовий документ, який ми взяли для роботи, - це звіт Комітету ООН з прав дитини, де висловлено 100 зауважень до України щодо невиконання Конвенції ООН про права дитини, щодо напрямків, за якими ці права порушуються", - розповів Павленко.

Серед проблемних напрямків колишній міністр у справах сім'ї та молоді виділив роботу з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, а також підвищення відповідальності органів влади всіх рівнів за долю цієї категорії неповнолітніх.

"За законодавством, органом опіки і піклування, безпосередньо відповідальним за долю дитини є сільський, селищний чи міський голова, а також голова райдержадміністрації, а не якісь інші служби, яким вони делегують ці повноваження", - наголосив він.

12 серпня Президент затвердив положення про Уповноваженого з прав дитини і призначив Юрія Павленка на цю посаду.

Реклама:

Головне сьогодні