На італійський журнал подають до суду за створення образу українок-повій

7
21 вересня 2011

Про це повідомила правозахисник Тетяна Монтян, яку цитує УНІАН.

"Я думаю, що ми почнемо з італійських судів за місцем реєстрації журналу", - сказала вона.

У свою чергу голова громадської організації "Жіноча солідарність" Наталія Людовічі додала, що після всіх відповідних процедур організація також звертатиметься до Європейського суду з прав людини.

"Ми будемо позиватися до італійського журналу, тому що ми бачимо, крім громадськості ніхто взагалі не збирається відстоювати честь і гідність українок за кордоном. Чому написали, що українка - хтива, з відбитком якогось комуністичного режиму на обличчі? Не росіянка, тому що Росія висловила б ноту протесту. Світ не дозволяє собі таких відгуків, а про українок можна писати все, що завгодно, і немає жодного прецеденту, коли хтось висловлює протест на такі публікації. Це журнал, тираж якого - 7 мільйонів", - у свою чергу додала заступник голови організації "Жіноча солідарність" Анна Кузюта.

Крім того, жінки також планують звернутися до Президента України Віктора Януковича та Міністерства закордонних справ України з проханням запровадити моніторинг проблем українців за кордоном, зокрема, щодо порушення їх прав, та належного реагування Української держави на такі інциденти.

На їхню думку, поширення іноземними ЗМІ стереотипу, що українські жінки є найманками та повіями, негативно впливає на міжнародний імідж України як держави.

"Одна громадська організація не може осягнути все. Ми не знаємо, скільки є таких публікацій. А це пишуть! Як на мене, цим повинна займатися держава. Імідж держави - це справа держави", - підкреслила Кузюта.