Вчені з'ясували подробиці статевого життя загадкового кальмару

23
22 вересня 2011

Переглянувши відеозйомку, зроблену дистанційно керованими підводними апаратами, американські дослідники виявили, що ці мало вивчені людиною тварини часто схрещуються з особинами своєї статі, повідомляє Бі-бі-сі.

Глибоководні кальмари настільки рідко зустрічають інших представників свого підряду, що коли це відбувається, головоногим просто не вдається визначити стать тварини, яка з'явилася перед ним.

Більша частина зйомки була здійснена в районі унікального підводного каньйону Монтерей в Тихому океані біля берегів Каліфорнії.

 Спостереження за кальмарами Octopoteuthis deletron проводилися на глибині 400-800 метрів. Довжина тіла цих істот становить 12 см.

До теперішнього часу про методи парування глибоководних кальмарів було відомо досить мало. Раніше вчені виявили, що, зустрічаючи самку, самець покриває її сперматофорами - капсулами, що містять мільйони сперматозоїдів - які вбираються в тканини її тіла.

І на самках, і на самцях дослідники виявили однакову кількість сперматофор. Це означає, що самці злучалися з самцями так само часто, як і з самками, і в цілому їх статеве життя можна назвати "безладним і розпусним".

Пояснити таку дивну поведінку, вважають вчені, можна тим, що в жорстких умовах глибоководного життя кальмари намагаються перестрахуватися. З метою успішного продовження роду вони поширюють свої сперматозоїди навмання, не встигнувши до кінця розібратися, хто перед ними - самець чи самка.