Лікарняні листки оплачуватимуть по-новому?

— 10 жовтня 2011, 11:53

Так, за даними ФРУ, які цитує Сегодня, вже розроблено проект постанови Кабміну, за яким дні хвороби працівнику оплатять в розмірі 80% його середньої зарплатні, незалежно від стажу (це не торкнеться тих, хто вже має страхстаж понад 8 років: вони, як і раніше, отримають при хворобі 100% середнього заробітку , а ось нинішній молоді в майбутньому вже не оплатять 100%).

Нагадаємо: зараз тим, у кого страхстаж менше 5-ти років, оплачують при хворобі 60% середньої зарплатні, з страхстажем 5-8 років можна розраховувати на 80%, понад 8 років - на 100%.

Як пояснила топ-менеджер великого холдингу Валентина Федорова, за законом перші п'ять днів хвороби працівника оплачує роботодавець, тому новий порядок, з одного боку, їм вигідний - платити в цілому доведеться менше. Адже більшість співробітників хворіють 3-5 днів, тобто основні виплати лягають на підприємство, яке і так відраховує в Фонд соцстрахування до 35% від зарплатні працівника.

У той же час Федорова побоюється, що в перші 3-5 років виплати, навпаки, зростуть, тому що треба буде платити за лікарняним всім 80% (а комусь і 100%), і лише через роки, коли вийде на пенсію частина нинішніх "100%-ників", роботодавці дійсно почнуть економити.

У прес-службі Мінсоцполітики сказали, що поки неясно, коли проект винесуть на Кабмін. А голова Федерації профспілок України нардеп Василь Хара, вважає, що зміни звужують права громадян, тому навряд чи їх приймуть.

Реклама:

Головне сьогодні