31-го жовтня народиться 7-мільярдний землянин

18
17 жовтня 2011

Щогодини на нашій планеті народжується 10 тисяч малюків. За підрахунками експертів ООН, чисельність землян має досягти 7 мільярдів саме 31-го жовтня 2011-го року.

Про це повідомляє Комсомольская правда в Украине.

Помилка в місяць чи два, а то й у рік – можлива, але не більшого, вражає директор відділення народонаселення Ханна Злотнік.

Реклама:

Не впевнені в цьому представники Віденського інституту демографії, Волльфган Лутс та Сергій Щербов. На їхню думку, рубіж у 7 мільярдів людство перейде ближче до 2020-го року.

6-мільярдний мешканець нашої планети народився 12 років тому. Хлопчик із Сараєво з'явився на світ у перші хвилини 12-го жовтня 1999-го.

Між тим, за прогнозами ООН, до 2100-го року на Землі житиме вже 10 мільярдів осіб.

На думку ж представника Політехнічного університету Бухареста, доктора фізики Віорела Бадеску, населення планети в далекому майбутньому теоретично можна було б збільшити й у 200 разів.

Такого висновку вчений дійшов, перевіряючи, наскільки небезпечним є стрімке збільшення кількості землян для термодинамічної рівноваги планети. Розрахунки Бадеску ґрунтуються на роботах британського фізика Джона Фремліна, який в середині 1960-х передрікав цивілізації "теплову смерть" внаслідок життєдіяльності самих людей.

За цією теорією, Земля не встигатиме розсіювати тепло, в разі якщо кількість "живих випромінювачів" стане надто велика. Перші розрахунки показали, що для цього потрібно щонайменше 60 квадрильйонів людей.

Реклама:

Перевіривши цю гіпотезу за допомогою сучасніших термодинамічних моделей, Бадеску виявив, що цифра має бути значно меншою, 1,3 квадрильйони.

Одначе, на думку вченого, йдеться лише про теоретичну межу, яка коли-небудь може бути досягнута людством. Транспорті засоби, що виробляють тепло, заводи та електростанції, не бралися до уваги, адже в далекій перспективі технології стануть геть іншими. Також, на думку Бадеску, не варто говорити про дефіцит ресурсів – швидше за все, й їхні джерела, способи видобутку та розподілення також зміняться.Реклама: