Опубліковані унікальні фото з місця загибелі "Титаніка"

— 20 жовтня 2011, 10:30

Через 99 років після катастрофи "Титаніка" з'явилися унікальні фотографії, зроблені усього за кілька годин після того, як корабель затонув.

Знімки, зроблені з рятувального судна Carpathia, яке першим прийшло на допомогу "Титаніку" зранку 15 квітня 1912 року, опублікувала британська газета The Daily Mail.

На одній з чорно-білих фотографій видно навіть айсберг на місці трагедії - можливо, саме той, який став причиною катастрофи розкішного лайнера. На іншому знімку – дві рятувальні шлюпки, забиті пасажирами, яким вдалося вижити. Вони веслують у відносно спокійному морі.

Також фотограф зафіксував інше судно - "Каліфорнія", той самий корабель, який не помітив сигналів SOS, проходячи повз "Титанік", який тонув.

Архів фотографій є власністю сім'ї Джона і Нелл Снайдер, які поверталися зі свого медового місяця, коли трапилася трагедія. До фото додається лист, в якому Джон докладно описує катастрофу. Молодятам вдалося вижити лише дивом - дівчина розштовхала коханого, який спав, і змусила його піднятися нагору подивитися, що відбувається. На палубі воні сіли в один з перших рятувальних човнів, пише ТСН.

Джон Снайдер помер в 1959 році у віці 71 року від серцевого нападу на полі для гольфу, а Нелл в 1983-му у віці 94 років. У пари було троє дітей.

99 років документи та фотографії про катастрофу зберігалися в сімейному архіві родини, а зараз їх виставлено для продажу на аукціоні. Очікується, що за них виручать більше 50 тисяч фунтів стерлінгів.

"Титанік", найбільший пасажирський лайнер свого часу, затонув 15 квітня 1912 року в результаті зіткнення з айсбергом в Атлантичному океані.

З 2224 людей, які перебували, 1517 пасажирів і членів екіпажу загинули.

Остання людина з тих, що вижили, Міллвіна Дін, померла у Великобританії в 2009 році.

Реклама:

Головне сьогодні