24-річний студент почав війну проти Facebook

— 20 жовтня 2011, 12:17

Все почалося з того, що Макс відправив кілька грамотно складених запитів і домігся-таки, що з каліфорнійського офісу йому надіслали CD-диск з усіма персональними даними, зібраними за три роки активності на сайті, пише habrahabr.ru.

Кожен громадянин може вимагати від Facebook видачі йому протягом 40 днів всієї зібраної на нього персональної інформації. На сайті є спеціальна форма для такого запиту.

Користувачу нададуть CD з файлом PDF обсягом кілька сотень мегабайт і більше 1000 сторінок. Макс Шремс отримав PDF з понад 1200 сторінками. Вся інформація у файлі була розбита на 57 категорій (робота, освіта, друзі, політичні погляди, хобі, фото і т.д.). Як говорить Макс, навіть у КДБ не було такого повного досьє на громадян.

Серед усього іншого, в надісланому файлі містилися й видалені повідомлення, чат-сесії, імена колишніх друзів та інші дані з позначкою deleted: true.

Утім, Facebook надіслав не всю наявну інформацію. Зокрема, на CD відсутні дані про відвідані користувачем сторінки в інтернеті, на яких встановлені кнопки Like. Відомо, що куки Facebook відправляють інформацію про відвідані сторінки, навіть якщо користувач не натискав на цю кнопку. У відповідь на черговий запит Макс отримав лист дивного змісту.

"Дорогий містер Шремс!

Що стосується попередньої кореспонденції і вашого запиту від 11 липня 2011 року (Запит).

Станом на сьогоднішній день, ми розкрили вам всю персональну інформацію, яку ви маєте право отримувати відповідно до секції 4 Закону про захист інформації 1988 і 2003 року.

Будь ласка, зверніть увагу, що деякі категорії персональних даних не потрапляють під дію запитів. Відповідно до секції 4 (9) Актів, з-під дії законів виключаються персональні дані, що неможливо зібрати чи які можна зібрати, доклавши непропорційних зусиль. Ми не надали персональні дані, що неможливо дістати з нашої платформи шляхом докладання пропорційних зусиль.

Секція 4(12) Актів описує виключення із запитів, якщо відповідь негативно вплине на збереження торгівельних секретів чи інтелектуальної власності. Ми не надали вам інформацію, що є інтелектуальною власністю компанії Facebook Ireland Ltd чи її ліцензієдавців.

Будь ласка, будьте упевнені, що ми задовольнили ваш запит і більше не будемо обробляти інші схожі запити, доки, на наш погляд, не пройде достатньо часу".

Для того, аби розібратися із дивною поведінкою мережі, Марк Шремс відкрив сайт "Європа проти Facebook", а також відеоканал на Youtube.

Студент розгорнув бурхливу активність в інтернеті. Приміром, на форумі Reddit його топік з інструкцією, як отримати CD від Facebook, потрапив у десятку найбільш популярних за день.

Загалом, Макс Шремс відправив на адресу Facebook 22 запити: окремо по кожному пункту сумнівної функціональності сайту, яка може порушувати європейське законодавство.

Наразі навколо Facebook в Європі розгортається помітна активність. Все більше людей замовляють диски зі своєю персональною інформацією, а потім діляться досвідом на форумах.

Проблема вже обговорюється на сторінках ЗМІ. Цікаво, що все це стало можливим лише з тієї причини, що Facebook в 2009-ому році відкрив штаб-квартиру Facebook Ireland Ltd в Дубліні (Ірландія), ймовірно, для ухилення від податків.

Тепер, оскільки компанія офіційно зареєструвалася в Європі, вона підпадає під європейське законодавство про захист інформації, що є набагато більш жорстким, ніж у США.

Ірландський комітет з захисту даних вже почав розслідування щодо "фіктивного" видалення даних у Facebook, що є безумовним порушенням законодавства. За неофіційною інформацією, наступного тижня в ірландському офісі Facebook розпочнеться аудит (обшук), який триватиме протягом 4-5 днів.

Реклама:

Головне сьогодні