Представлена фотокамера, яка в корені міняє підхід до зйомки

16
20 жовтня 2011
Усі фото з сайту Вести.ру

Новинка під назвою Lytro схожа на звичайні камери лише наявністю лінзи і екрану-видошукача. Творці називають її "камерою світлового поля".

Традиційні "цифровики" фіксують плоску картинку, що складається з точок. Проте кожну подібну точку можна також розглядати як "кінцевий пункт прямування" променя світла. Саме "променями" і оперує інноваційна камера - вона обчислює їх колір, яскравість і напрямок, після чого відтворює всю картину в цілому.

Завдяки цій технології у користувача немає потреби фокусуватися на певному предметі в знімку - це може бути зроблено вже після зйомки, на самій камері, в додатку для ПК або на сайті в Інтернеті. На фокусування не витрачається і час - а, значить, знімок готовий моментально, без неминучої для звичайних камер затримки.

Реклама:

Камера також готова зробити першу фотографію менш, ніж через секунду після включення, пишуть Вести.

Зовні Lytro нагадує не стільки фотокамеру, скільки іграшку-калейдоскоп - корпус квадратного перетину довжиною трохи більше 11 см витягнуть і не має ніяких ручок або помітних опуклостей.

На одному його кінці лінза, на іншому - квадратний сенсорний екран з діагоналлю 1,46 дюйма. Він використовується як для побудови кадру, так і для перегляду вже зроблених фотографій. З елементів управління є дві кнопки - включення і зйомки, а також слайдер для оптичного зума (до 8x).

Ширина діафрагми, до речі, постійна - F / 2. Бездротові інтерфейси відсутні, зв'язуватися з комп'ютером Lytro буде по USB. Важить пристрій 227 грамів.

Поки до кінця не ясно, як саме із зроблених знімків Lytro можна буде створювати звичайні, назавжди сфокусовані фотографії. Невідомо і те, якого розміру і якості вони вийдуть - виробник ні слова не говорить про традиційні мегапікселі, як аналогічної характеристики згадуючи 11 "мега-променів".

У технічних характеристиках йдеться лише про "HD-якості знімків", але поняття HD вельми і вельми широке. В принципі подовжений форм-фактор дозволяє вбудувати в камеру, незважаючи на її малий розмір, більш якісну оптику, ніж використовується в звичайних плоских аматорських камерах. З іншого боку, технологія "світлового поля" напевно вимагає більш складних (і об'ємних) компонентів.

Реклама:

Коштувати диво аматорської фототехніки буде досить дорого - 400 доларів за версію з 8 гігабайтами пам'яті сірого або блакитного кольору або 500 за 16-гігабайтний варіант у червоному кольорі.

Повідомляється, що 8-гігабайтного варіанту вистачить усього на 350 знімків - то є одна фотографія в форматі Lytro LFP. (Light Picture Field - знімок світлового поля) займе близько 22 мегабайт. Це досить немало і порівняно з розміром нестиснутих знімків в RAW-форматі сучасних "дзеркалок". Тим не менш, Lytro обіцяє безкоштовно зберігати всі зроблені покупцями камери фотографії на своєму сайті.

Перевірити "камеру світлового поля" у справі можна буде на початку 2012-го, коли почнуться продажі новинки в США, але зробити попереднє замовлення можна вже сьогодні.Реклама: