Найменший український колекціонер – трирічна Ая. Фото

— 4 листопада 2011, 15:58

Незвичайне хобі їй придумав батько, який задався метою будь-що-будь зробити свою дочку унікальною.

"Коли вона народилася, ми хотіли назвати її найкоротшим іменем. Спочатку думали взагалі про одну букву, – розповідає тато дівчинки Володимир Наумчик. – Але потім згадали, що такі імена бувають у китайців, бо таке ім'я буде вже не оригінальним. Вирішили, що вистачить двох букв, зате першої та останньої в алфавіті: "а" і "я". Співробітниці загсу такому вибору здивувалися, але не стали нас переконувати або сперечатися, а лише запитали, як правильно написати – з літерою "й" чи без".

Сам Володимир Наумчик колекціонує запонки і встиг назбирати вже більше трьох тисяч примірників. "Перша пара в мене з'явилася в 1976 році – подарували на день народження. З тих пір щось діставав сам, щось дарували знайомі. Зараз накопичилося близько центнера", - розповідає колекціонер, пише газета "Сегодня".

Коли на світ з'явилася Ая, її батько вирішив, що дочка також повинна стати колекціонером. Предмет захоплення вирішили пов'язати з незвичайним ім'ям. Так Ая стала збирати банкноти з серійним номером АЯ. "Донька ще маленька і поки не розуміє, наскільки вона особлива. І тільки коли я починаю дивитися банкноти, вона підбігає з криком: "А я?". Виходить – Ая ", - сміється Володимир.

Першою банкнотою в колекції Аі стала "п'ятірка" 2005 року випуску. Зараз вона висить у рамочці на стіні. Усього в колекції 28 купюр: українські гривні, російські, білоруські та радянські рублі.

ВІДЕО ДНЯ

"Гроші з таким серійним номером випускають ще в Придністров'ї, Казахстані та Таджикистані, але таких у нас поки немає. Я задався метою зібрати всі українські купюри серії А, а їх друкують номіналом в 1, 2, 5 і 10 гривень. Але поки не вистачає коштів, щоб викуповувати в інших збирачів. Пошарпана банкнота коштує п'ять гривень, а за нову, крім вартості номіналу, попросять 50".

До речі, зараз Володимир Наумчик чекає відповіді з експертної комісії Книги рекордів України, куди він нещодавно відправив заявку, щоб його дочці присвоїли офіційний статус найбільш юного колекціонера країни.

Реклама:

Головне сьогодні