Опубліковано унікальні знімки найбільшого марсіанського вулкану. Фото

— 10 листопада 2011, 16:24

Дослідники склали дуже детальну топографічну карту Тарсіс Толуса. Цей вулкан має досить складну геологічною історією, і його вивчення корисно для проникнення в минуле Марса, пише ТСН.

На фото (розмальовка кольором залежно від висоти) зображений саме цей вулкан. Його висота складає більше 8 кілометрів, а основа має лінійні розміри 155 на 125 кілометрів.

Для порівняння, найвищий на Землі вулкан - Мауна Кеа на Гавайських островах. Його висота (рахуючи від основи, яка розташована під водою) - близько 9 кілометрів.

Найбільшу цікавість для учених представляє майже кругла (35 на 34 кілометри) кальдера в центрі утворення.

Вона утворилася після того, як тиск лави зсередини планети перестав підтримувати схили вулкана. Таким же чином, як вважають дослідники, зруйнувалися деякі його секції.

Усього купол вулкана серйозно змінювався як мінімум чотири рази за свою довгу історію. І за деякими припущеннями, цей одночасно і старий, і молодий вулкан може колись знову прокинутися.

Найвища гора в Сонячній системі - це також вулкан і він розташований на Марсі. Його висота від основи становить близько 21 кілометра.

На початку жовтня 2011 астрономи, які працюють з апаратом Dawn, виявили на поверхні астероїда Веста другу за висотою гору Сонячної системи. Її точна висота невідома, але вона трохи нижче Олімпу.

Фото ESA

Реклама:

Головне сьогодні