Умберто Еко більше не писатиме романів?

— 23 листопада 2011, 16:31

Про це повідомляє OpenSpace з посиланням на інтерв’ю The Paris Review.

"Кожен раз, коли я пишу роман, принаймні два наступні роки я впевнений, що він останній. Адже роман як дитина – ви повинні піклуватися про нього, він починає ходити, а потім говорити. Через два місяці мені стукне вісімдесят. Напевно, я більше не буду писати нових романів, і людство нарешті відчує себе в безпеці", – заявив він.

Шостий і останній на сьогодні роман Умберто Еко під назвою "Празьке кладовище" вийшов 29 жовтня в Італії. Видавництво Bompiani випустило 500-сторінковий фоліант гігантським для Італії накладом 200 тисяч примірників. Зараз вже продано кілька мільйонів примірників книги, вона тримається на першому місці в рейтингах Італії, Іспанії, Бразилії, Мексики та інших країн.

Головний герой роману, мізантроп і фальсифікатор Сімоне Сімоніні – однаково ненавидить всі національності, раси і релігії і співпрацює зі спецслужбами половини європейських країн.

По ходу розповіді він виготовляє безліч фальшивих книг, найбільш відомою з яких стають реально існуючі "Протоколи сіонських мудреців", плагіат маловідомого памфлету середини XIX століття, спрямованого проти Наполеона III під назвою "Діалог в пеклі між Монтеск’є і Макіавеллі".

Сам Еко в інтерв’ю порівняв діяльність Сімоніні з проектом WikiLeaks, який, однак, набув популярності вже після виходу книги.

Серед героїв роману – безліч історичних персон, у тому числі Зигмунд Фройд, Ежен Сю і навіть Лео Таксиль. Саме Празьке кладовище – місце, де похований легендарний творець Голема, рабин бен Бецалель.

У вересні цього року Умберто Еко був у числі претендентів на отримання Нобелівської премії з літератури.

Реклама:

Головне сьогодні