Зґвалтованій афганці дали вибір - 12 років тюрми чи заміж за кривдника

— 2 грудня 2011, 16:54

Жінка, відома під ім'ям Гульназ, у в'язниці народила дочку, яка тепер відбуває строк разом з матір'ю.

Про те, що трапилося з нею, 19-річна Гульназ розповіла в інтерв'ю Бі-бі-сі, яке цитує ТСН. Її зґвалтував чоловік її двоюрідної сестри. Вона завагітніла, і після цього її судили за подружню невірність.

"Спочатку мене засудили до двох років в'язниці. Коли я подала апеляцію, термін збільшили до 12 років. Я нічого не зробила. За що мене засудили на такий довгий термін?" – зауважила вона.

Ґвалтівника також судили і спочатку винесли вирок 12 років в'язниці, але потім за апеляцією скоротили термін до семи років.

Як йдеться в заяві прес-служби Карзая, він також буде помилуваний.

ВІДЕО ДНЯ

"Оскільки обидві сторони погодилися укласти шлюб з умовами, відповідним органам влади доручено вжити заходів згідно з нормами ісламського шаріату", - оголосила канцелярія афганського президента.

Раніше засуджена категорично відкидала пропозицію судді укласти шлюб з ґвалтівником в обмін на свободу.

За даними правозахисників, в афганських в'язницях перебувають сотні жінок, які стали жертвами злочинів сексуального характеру або сімейного насильства.

В 2010 році широкий резонанс викликала історія 18-річної афганської дівчини на ім'я Бібі Аїша, якій чоловік-таліб відрізав вуха і ніс за спробу втекти від нього.

Після того, як ця історія стала широко відома, в Афганістані почалася кампанія проти притулків для жінок, один з яких допомагав Аїші. Подібні заклади опинилися на межі закриття, що стало б величезною втратою для жінок, у яких немає іншого притулку.

Реклама:

Головне сьогодні