Італійці йтимуть на пенсію в 66 років

— 5 грудня 2011, 17:23

Це передбачає план скорочення дефіциту державного бюджету на 30 мільярдів євро, представлений 5 грудня прем`єр-міністром Італії Маріо Монті, пише УНІАН із посиланням на Reuters.

Для жінок пенсійний вік буде підвищено поступово: з 2012-го року до 62 років, а з 2018-го року - до 66, а для чоловіків - відразу до 66. До цього громадяни країни йшли на пенсію в 60 років.

Окрім збільшення пенсійного віку, в рамках антикризового плану будуть підвищені податки на додану вартість і майно. Також планується підвищити збори з предметів розкоші, таких як яхти і маєтки.

Сума економії становитиме близько 1,5 відсотка від державного боргу країни в 1,9 трильйона євро. Монті відзначив, що близько десяти мільярдів із заощаджених коштів буде спрямовано в економіку як допомога компаніям країни, що перебувають в кризі.

За словами Монті, запропоновані заходи повинні позитивно позначитися не тільки на економіці Італії, а й зміцнити курс євро. Італійський прем`єр попередив, що економія може призвести до уповільнення темпів зростання ВВП країни впродовж наступного року. У 2012 році внутрішній продукт має збільшитися на 0,4-0,5 відсотка.

Реклама:

Головне сьогодні