В аеропортах ЄС дозволили "сканери тіла"

— 7 грудня 2011, 16:02

Так звані "сканери оголеного тіла" тепер офіційно дозволені у Євросоюзі, повідомляє Deutsche Welle.

Аеропорти можуть використовувати їх на легальних засадах, але за дуже чітко виписаних умов. Так, за ухвалою Єврокомісії, суворо забороняється зберігати фото, зроблені за допомогою сканера. Експертиза зображень має проводитися в окремому приміщенні, причому співробітниками безпеки, які не вступають у безпосередній контакт з особою, яка була сканована.

Крім того, за пасажирами залишено право відмовитись від "просвічування". І надалі повністю заборонено апаратуру з використанням рентгенівських променів.

"Сканери тіла" від самої появи здобули скандальну репутацію. На відміну від традиційних "рамок", вони "бачать" усі предмети на тілі людини. Від них не сховається, наприклад, ніж, зроблений з кераміки.

Але, в залежності від налаштувань, сканер також помітить і виведе на екран комп'ютера всі особливості тіла людини, включно з інтимними нюансами. Ця обставина, власне, й спричинила гострий опір пасажирів та політиків.

Після фази тестування, проведеної у 2010 році, "сканери тіла" тимчасово припинили використовувати. У Німеччині випробування проводились в аеропорту Гамбурга. В експерименті, який коштував понад 1 мільйон євро, взяли участь 800 тисяч добровольців.

Утім, у половині випадків прилад зчиняв хибну тривогу, і персоналу доводилось додатково перевіряти пасажирів ручними зондами.

Єврокомісія визначила, що "сканери безпеки" - так тепер мають називатися непопулярні досі "сканери тіла", не повинні нести загрози життю і здоров'ю людини. Однак, серед науковців, до речі, ще немає єдності у питання безпечності сканерів.

Реклама:

Головне сьогодні