Forbes: найпопулярніші авто 2011-го року

23
28 грудня 2011

До цьогорічних бестселерів увійшли Toyota Corolla, Ford Focus та Ford Fiesta, а ще три авта концерну Volkswagen, що обіцяє запанувати на автомобільному ринку вже в 2018-му.

Землетрус, цунамі, повінь – через усе це в 2011-му році довелося пройти японським автовиробникам, чиї позиції похитнулися.

"Коли сталися ці природні стихійні лиха, споживачі по всьому світі, почали думати: "Отакої, а є ж інші хороші продукти, крім Toyota і Honda", - каже старший аналітик IHS Global Insight Ребекка Ліндленд.

Реклама:

На її думку, нема жодних гарантій того, що японським компаніям вдасться дістатися тих високих щаблів, на яких вони перебували раніше, повідомляє Forbes.

Продажі Toyota Motor у цьому році впали на 6%, і компанія поступилася званням найбільшого автовиробника світу. Попри це, надійна й слухняна Corolla знову стала авто-бестселером.

Toyota Corolla виготовлять у 15 країнах, і вона чудово підпадає під визначення економічного автомобілю. За 2011-й було продано 1,02 мільйона автівок, хоча це й на 2% ніж торік. Офіційні цифри продажів будуть відомі вже в січні.

Рвучко вперед вирвався Hyundai Elantra (Avante в Кореї). Ще два роки тому не увійшовши до десятки, нині автомобіль уже дихає в потилицю Corolla й посідає друге місце. За рік їх було продано 1,01 мільйона.

 

На третьому місці перебуває Wuling Sunshine, вельми популярний у Китаї продукт спільного з General Motors підприємства. Протягом 2011-го таких мікроавтобусів продали близько 943 тисяч.

 

Четверту сходинку посідає Ford Focus – практично незмінний на всіх світових ринках, згідно стратегії виробника "Один Ford". У 2011-му було продано 919 тисяч одиниць.

Реклама:
 

Оновлений для США та інших розвинених ринків субкомпакт Kia Rio посів п’яту сходинку в цьогорічному рейтингу.

 

Запланований обсяг продажів цих автівок склав 815 тисяч, однак близько 500 тисяч із них – машини попереднього покоління, зібрані та продані в Ірані компанією-партнером SAIPA, що контролює тамтешній ринок.

На шостому місці перебуває Ford Fiesta, яких було продано 781,147.

 

Volkswagen до 2018-го року має намір здобути звання найбільшого в світі автовиробника, а в цьогорічному ж Топ-12 займає три позиції.

Сьома належить Volkswagen Jetta, яких за цей рік продали приблизно 745 тисяч одиниць.

 

На восьмій сходинці перебуває бестселер Сполучених Штатів - Toyota Camry. Кількість проданих автівок склала 726 тисячі.

 

Кількість проданих Chevrolet Cruze від General Motors за 2011-й зросла вдвічі. У США та інших країнах таких авто купили 691 тисячу, й тому воно має дев’яту сходинку.

Завершує Топ-10 постійний лідер продажів Volkswagen Golf із цьогорічним результатом у 648 тисяч проданих одиниць.

 

За ним іде Volkswagen Passat, який тепер виготовляють і на новому заводі в американському штаті Теннессі. У світі таких автомобілів продали 565 тисяч одиниць.

 

Менш успішним став рік, що минає, для Honda Motor. Продажі Honda Civic, порівняно з минулим роком, впали на 12,5%.

 

П’ять років тому це авто посідало п’яту сходинку з-поміж найпопулярніших, а тепер навіть не потрапило до Топ-10 й має дванадцяте місце.Реклама: