Барам та кав’ярням Чугуєва порадили працювати лише до 12-ої ночі

— 29 грудня 2011, 12:21

Про це йдеться у постанові виконкому Чугуївської міськради, пише Радіо Свобода.

Особливий режим роботи закладів ресторанного господарства виконком Чугуївської міськради ухвалив у червні цього року. Барам та кав’ярням чиновники "порадили" у будні працювати до 24 години, а у вихідні та свята – до першої ночі.

Ухвала не стосується лише ресторанів та нічних клубів. У Чугуївській правозахисній групі побачили у цьому лобіювання інтересів певних комерційних структур, а також порушення низки законодавчих актів – зокрема, Загальної декларації прав людини, Закону України про місцеве самоврядування та Господарського кодексу.

Оскаржити рішення в суді намагається правозахисник Роман Ліхачов. Днями він подав клопотання щодо зупинення дії постанови міськради бодай на час Новорічних та Різдвяних свят. Але Чугуївський міський суд, як зазначає Роман Ліхачов, клопотання не задовольнив.

У Чугуївській міськраді переконують, що ухвалювали рішення з огляду на зростання дитячого алкоголізму та злочинності у місті. Мовляв, певні позитивні результати вже є: біля тих генделиків, де немає нічної торгівлі із посиденьками, зменшилася кількість п’яних бійок. Щоправда, чиновники визнають, що в дечому перевищили свої повноваження.

Чи виконувати постанову – вирішують самі власники закладів "ресторанного господарства". Ніякої відповідальності, навіть штрафу за порушення не має, крім "морального засудження", зазначає Юрій Варжеїнов. Так само і в новорічну ніч ніякі інспектори по барах чи кав’ярнях із перевірками не ходитимуть.

У самих закладах харчування кажуть – із цього питання їх і в звичайні дні не турбували. Ба більше, працівники кав’ярень стверджують, що навіть не чули про"особливий графік роботи" від чиновників.

Реклама:

Головне сьогодні