Келих вина в день врятує від старечого маразму: вчені

— 30 грудня 2011, 11:57

У дослідженні взяли участь більше 3 тисяч респондентів з Німеччини у віці від 75 років. Перед початком експерименту, вченими був перевірений стан добровольців, на предмет: не страждають вони слабоумством чи втратою пам'яті.

Під час експерименту їм пропонувалося вживати келих вина або пива в день Через 3 роки був проведений повторний експеримент, повідомляє Healthinfo.com.ua.

Проаналізувавши отримані дані, вчені дійшли висновку, що літні люди, які вживали алкоголь в зазначених дозах, на 30% менше були схильні до розвитку маразму.

Крім того, в 40% випадках люди менше страждали від хвороби Альцгеймера, ніж ті, які зовсім не вживали алкоголь (з 3 тисяч учасників у 217 непитущих було виявлено раннє слабоумство).

Професор Зігфрід Вейерер з Центрального інституту психічного здоров'я в Мангеймі попереджає, що літні люди повинні усвідомлювати, що вчені рекомендують вживати виключно помірні дози алкоголю.

При цьому, вид алкогольних напоїв не грає ніякої ролі. Зловживання алкоголем негативно позначається на функції пам'яті і може призвести до нейродегенеративних захворювань, хвороби Альцгеймера або недоумства, вважають вчені.

В останні роки було проведено чимало досліджень про можливий зв'язок між споживанням алкоголю і когнітивними функціями (пам'ять, увага, психомоторна координація, мова та інше). Вчені обробили відомості про понад 150 тисячах літніх чоловіків і жінок, які споживали алкогольні напої.

Більшість звітів підтвердило зв'язок між помірними дозами алкоголю і поліпшенням когнітивних функцій, скороченням ризику розвитку васкулярного недоумства (викликаного поразкою судин) і хвороби Альцгеймера.

Реклама:

Головне сьогодні