Київські жебраки за день заробляють мільйон гривень

— 11 січня 2012, 10:01

Якщо у звичайні дні денна виручка тих, що просять милостиню, становить 30-50 гривень, то перед і на саме Різдво один жебрак заробляє від 100 до 300.

Про це пише "Сегодня".

Всього по Києву прибутки від жебрацтва за день, за оцінками міліції, складають до 1 мільйона гривень. Щоправда, самі жебраки від цього отримують лише 5-10%, а деякі сидять просто за їжу та одяг.

Фото kp.ru

Решта грошей йдуть "даху", міліції або наглядачам, які привозять і відвозять жебраків з "роботи", годують, одягають, захищають, оплачують точки.

Найбільше з людей з протягнутою рукою стоїть на станціях метро "Майдан Незалежності", "Вокзальна", "Лісова", біля церков.

ВІДЕО ДНЯ

Так, на Різдво тільки на Хрещатику було 37 жебраків: вагітних з простягнутими руками, бабусь із табличками "Допоможіть на ... та інвалідів без рук-ніг (До слова, чимало калік непогано бігає).

Пропри те, що на одній "точці" так багато людей, усі один одного знають і усі "уживаються". Однак потрапити у світ "обездолених" зовсім непросто.

Фото donbass.ua

Кожне "місце" на Майдані належить "даху", і щоб його зайняти, треба заплатити за оренду близько 500 в місяць.

За словами фотографа з Майдану, "жебраків" привозять і забирають групами на бусику. Кожне місце у центрі Києва закріплене за окремим жебраком.

"За туалетом їх збирає начальник і вивертає їм кишені. Точніше, вони самі виймають зароблене і складають йому в пакет. Новеньких додатково в бусику змушує роздягатися до трусів, і обшукує одяг", - розповів фотограф.

Слідкує за роботою "жебраків" Надія Василівна.

Фото 4to40.com

"Вона домовляється з міліцією, розбирається з новенькими, якщо вони займають хлібне місце", - додав фотограф.

Міліція швидко розганяє бабусь без "даху".

Біля Лаври на Різдво "жебракували" 43 людини – люди похилого віку і цигани. Тут "курирує" точки жінка середніх років Ніна. За свою роботу вона бере 20 гривень з людини.

"Робота в мене важка – з 5.30 ранку і до пізнього вечора стежу", - розповіла Ніна.

Фото irisabout.livejournal.com

В Україні жебрацтво не є злочином, а до відповідальності притягуються тільки люди, що примушують інших займатися такою діяльністю.

"Довести, що хтось змушує людей працювати жебраком, практично нереально, хіба що самі "жебраки" напишуть заяву в міліцію і покажуть ту людину, яка їх експлуатує", - розповів заступник начальника відділу зв’язків з громадськістю київської міліції Володимир Дмитренко.

Реклама:

Головне сьогодні