Науковці з’ясували, якого кольору Чумацький шлях

— 13 січня 2012, 13:22

Про це пише Компьюлента з посиланням на сайт Пітсбурзького університету.

"Він чистий білий, вхожий на колір весняного свіжого снігу рано вранці, за годину після світанку", - повідомили професор Джеррі Ньюман та аспірант Тімоті Лікіа на щорічному зібранні Американського астрономічного товариства.

Оскільки Сонячна система знаходиться всередині галактики, визначити її колір не так вже й легко: хмари куряви й газу приховують з поля зору все крім найближчих до нас ділянок.

За порівнянням Ньюмана, це все одно що намагатися зрозуміти, яка погода на вулиці, перебуваючи в домі без вікон.

Учені вирішили скористатися зображеннями інших галактик, одержаними в ході проекту Sloan Digital Sky Survey (SDSS), якому вдалося "розфарбувати" вже приблизно чверть неба та нарахувати близько мільйона галактик. Продуктивність є дивовижною, якщо врахувати, що все це здійснили за допомогою порівняно невеликого 2,5-метрового телескопу.

ВІДЕО ДНЯ

Настільки велика вибірка дозволила дослідникам краще зрозуміти розвиток Чумацького шляху. Експерти виділили близько тисячі галактик, схожих на Чумацький шлях за кількістю зірок та швидкістю, з якою створюються нові світила. Обидва параметри пов’язані з яскравістю та кольором об’єктів.

Астрономи розподіляють більшість галактик на дві великі категорії – червоні, де нові зірки формуються вкрай рідко, та блакитні, де зореутворення йде повним ходом. Нове дослідження відносить Чумацький шлях до межі між цими групами.

"За кілька мільярдів років наша галактика стане значно нуднішим місцем, сповненим зірок середнього віку, що повільно витрачатимуть своє паливо та вмиратимуть, але на їхньому місці не з’являтимуться інші. Астрономам з інших галактик також стане менш цікаво на це дивитися: спіральні руки Чумацького шляху поблякнуть й стануть темними, коли не лишиться жодної блакитної зірки", - висловив невтішний прогноз Ньюман.

Реклама:

Головне сьогодні