На українських продуктах з'явиться спеціальне маркування

— 18 січня 2012, 09:19

Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів і Центральний союз споживчих товариств України (Укоопспілка) розробили спеціальне маркування для якісних українських продуктів харчування.

Про це повідомив на прес-конференції в Києві голова Держспоживінспекції Сергій Орєхов, пише УНІАН.

За його словами, продукти, марковані новою емблемою зі словами "З турботою про українське!", з'являться в продажу вже з 18 січня.

Орєхов зазначив, що наявність емблеми на товарі буде гарантією того, що продукт якісний і вироблений з української сировини на українському підприємстві. Він підкреслив, що наклейка емблеми не здорожує продукцію, і її нанесення - виключно добровільне бажання виробника.

За словами голови Укоопспілки Владислава Гончаренка, підприємства Укоопспілки першими приєдналися до цієї ініціативи, й на сьогоднішній день уже 10 підприємств із 260, що входять до цієї організації, отримали право маркувати свою продукцію новою емблемою. Він зазначив, що асортимент продукції, яка матиме нову емблему, наразі налічує 5 позицій, зокрема крупи, борошно, макаронні вироби, плодоовочеву консервацію й кондитерські вироби. Гончаренко додав, що ця продукція буде доступна в першу чергу в роздрібній мережі Укоопспілки, яка розташована переважно в сільській місцевості. За його словами, це перший етап проекту, й надалі інші підприємства Укоопспілки приєднуватимуться до цієї ініціативи.

За словами ініціаторів акції, її головне завдання - надати можливість жителям України знати, де вироблено продукти харчування, які вони купують, й право вибору: купувати продукти українських виробників чи іноземні аналоги.

Реклама:

Головне сьогодні