Українці не повинні здавати паспорти в круїзах - МЗС

— 24 січня 2012, 14:28

Про це заявив керівник прес-служби МЗС України Олександр Дикусаров на брифінгу, повідомляє "ЛІГАБізнесІнформ".

"Така ситуація не передбачена. Я маю на увазі вилучення паспортів у громадян України, які перебувають у круїзі, не передбачено жодними міжнародними документами, і ми провели відповідну перевірку", - сказав він.

За словами Дикусарова, практика вилучення паспортів поширена на деяких круїзних суднах у різних країнах.

"У даному конкретному випадку це було рішення капітана – запропонувати брати паспорти у громадян України й громадян інших пострадянських країн для тимчасового зберігання на ресепшені чи сейфі судна", - зазначив він.

"Мотиви чи мета цих дій нам незрозумілі. Тут потрібно розбиратися. У будь-якому разі, я хотів би підкреслити, що наші громадяни мають повне право не здавати свої паспорти", - підкреслив Дикусаров.

ВІДЕО ДНЯ

Він також звернув увагу на те, що круїз передбачає захід судна в порти в різних країнах, і турист не може покинути судно й вийти в місто без документа, який засвідчує його особу.

"Інша справа, що вилучення паспортів може робитися з метою безпеки, для того, щоб людина не загубила цей паспорт. Але ще раз підкреслюю, що громадяни можуть від цього відмовитися", - підсумував він.

Як відомо, у ніч із 13 на 14 січня судно "Costa Concordia" сіло на мілину й перевернулося біля берегів острова Джиліо в Тірренському морі.

Усього на момент аварії на борту лайнера було 3200 пасажирів і близько 1000 членів екіпажа.

Серед пасажирів були 35 громадян України. Ніхто з них не постраждав.

Реклама:

Головне сьогодні