Світові вказують на цензуру в Україні через вірш "Убий піда**са"

— 26 січня 2012, 12:01

Про це йдеться у заяві, поширеній організацією у четвер у зв’язку зі скандалом через вірш письменника Юрія Винничука "Убий підараса".

Нагадаємо, 23 січня цього року до Винничука додому прийшли міліціонери і зажадали письмових пояснень з приводу його вірша, прочитаного кілька місяців тому в Києві на фестивалі "Ніч еротичної поезії".

Підставою до таких дій, за словами міліціонерів, стала скарга депутата Верховної Ради від Комуністичної партії України Леоніда Грача до прокуратури, – про те, що згаданий вірш є начебто порнографічним твором, а також містить у собі заклики до насильницького повалення наявної влади.

"Український ПЕН-центр поділяє позицію письменника щодо протиправних дій державних органів і звертає увагу української та міжнародної громадськості на небезпечну тенденцію відновлення політичної цензури в Україні та дедалі численніші приклади тиску з боку міліції, прокуратури та служби безпеки на письменників, журналістів, науковців і громадських активістів", - йдеться у заяві, підписаній віце-президентами Українського центру Міжнародного ПЕН-клубу Андрієм Курковим і Миколою Рябчуком.

[L]"В останні два роки, за президентства Віктора Януковича, ця тенденція, на жаль, набула системного характеру", - зазначено у повідомленні.

ВІДЕО ДНЯ

"Український ПЕН-центр закликає органи влади припинити політичні переслідування в Україні, обмеження свободи слова та втручання в літературно-мистецьку діяльність. Закликаємо українських письменників і митців, а також закордонних колеґ приєднатися до нашого протесту", - підсумовується у заяві.

Міжнародний ПЕН-клуб є неурядовою організацією, яка об’єднує письменників з цього світу. Її членами є понад 20 000 письменників у більше як 100 країнах світу. ПЕН-клуб складається з національних центрів, які мають свою структуру, керівництво і членів.

Український центр міжнародного ПЕН-клубу очолює Євген Сверстюк.

Реклама:

Головне сьогодні