Двотонний супутник нісся на Пекін - від катастрофи місто врятували 7 хвилин

— 1 лютого 2012, 09:57

Залишки 2,5-тонного супутника (а, за даними експертів, він був зроблений з особливо міцних матеріалів, тому Землі досягли близько 60% з них) могли зруйнувати сотні будівель і майже напевне призвів до людських жертв, пише ТСН із посиланням на The Daily Telegraph.

"Наші розрахунки показали, що якби ROSAT звалився на землю всього за сім-десять хвилин пізніше, він влучив би по Пекіну", - розповів представник центру космічних операцій в Німеччині Хайнер Клінкард.

На переконання фахівців, якби ROSAT впав у густонаселеному місті, це могло би призвести до "найбільшої катастрофи в історії освоєння космосу". Утім, залишки апарата на щастя спочили в Бенгальській затоці.

Рентгенівський телескоп ROSAT був створений Німецьким аерокосмічним центром (DLR) і запущений NASA в 1990 році.

Спочатку апарат був розрахований на 18 місяців роботи, проте інженери знайшли спосіб боротися зі "старінням" інструментів, і в підсумку ROSAT був відключений лише в лютому 1999 року.

Німецький супутник став другим некерованим космічним апаратом, який упав на Землю за останній час. Наприкінці вересня в Тихому океані впав супутник для дослідження атмосфери UARS (Upper Atmosphere Research Satellite).

Наступного разу хвилюватися доведеться при падінні 3-тонного американського супутника Rossi X-ray Timing Explorer, який був запущений в грудні 1995 року і може впасти між 2014 і 2023 роками.


Реклама:

Головне сьогодні