Урочисто відкритий Януковичем перинатальний центр так і не запрацював

— 20 лютого 2012, 14:29

Про це пише "Рідна країна" з посиланням на лікарів з Кіровограду.

Серед причин закриття називають численні недоліки ремонту та технічного оснащення центру.

Так, за словами лікарів, усередині приміщення обвалюється штукатурка, яку поспіхом наносили перед відкриттям закладу, не подається кисень у кисневі апарати, а коли починає працювати техніка – пропадає світло.

"У палатах неможливе перебування немовлят, оскільки температура повітря не піднімається вище 15 градусів", - пише видання.

Окрім того, за інформацією видання, є проблема з укомплектованістю кадрів, зокрема, у відкритому 31 січня центрі досі немає дитячого анестезіолога та хірурга.

У центрі більш ніж за півмісяця його роботи не народилося жодної дитини і не проводилися дитячі операції, зазначають журналісти.

Як відомо, Кіровоградський обласний перинатальний центр – це перший заклад, відкритий в рамках реалізації ініційованого главою держави Національного проекту "Нове життя — нова якість охорони материнства та дитинства".

Колишній головний лікар Кіровоградської обласної лікарні Микола Шевчук підтвердив "Українській правді" інформацію про те, що центр поки не запрацював.

"Перинатальний центр готовий для того, щоб вступити у роботу. Але реально на вчорашній день він не був відкритий", - сказав він.

За словами Шевчука, під час підготовки до відкриття центру виникли проблеми у зв’язку з сильними морозами.

"Погодні умови внесли свої корективи. Морози не дали можливість вчасно провести випробування кисневої системи, боялися, щоб не замерзло, не полопалося", - сказав він.

На питання, чому все ж таки центр було офіційно відкрито, але він реально не запрацював, Шевчук відповів:

"Є певні технології. Для того, щоб запустити перинатальний центр, його необхідно промити, посіяти на наявність бактеріальної флори, і ще зробити низку процедур".

За інформацією Державного агентства з інвестицій та управління нацпроектами, всього на Кіровоградський перина тарний центр з бюджету було виділено майже 40 мільйонів гривень.

Крім того, до реалізації проекту долучився благодійний фонд Віктора Пінчука, який безкоштовно надав сучасне реанімаційне обладнання для першого етапу догляду за новонародженими.

Кіровоградський перинатальний центр відкривав президент Віктор Янукович.

Реклама:

Головне сьогодні