Учені розкрили таємницю привабливості жінок у червоному

— 27 лютого 2012, 16:30

Відкриття американських та австрійських психологів може дати пояснення, чому образ жінки в червоному став настільки провокаційним у сучасній культурі, та чому саме про неї заспівав у 1986-му році Кріс де Бург.

Про це пише The Telegraph.

В експерименті взяли участь 96 чоловіків, яких розподілили на три групи. Дослідники з американського Університету Рочестера та австрійського Інсбрукського університету показали їм фотографію молодої темнокосої жінки у червоному, зеленому та білому одязі.

Найбільш привабливою видалася піддослідним незнайомка в червоному. Більше того, учасники відчули, що та жінка позитивно відреагувала б на їхні залицяння.

Керівник дослідження, соціальний психолог Адам Пазда, припускає – така закономірність може біти відлунням з еволюційного минулого людини, щось на кшталт того, як бабуїни червоним кольором шкіри сигналізують, що готові паруватися.

"Нас вразило те, що сама лише зміна кольору блузки жінки мала настільки сильний вплив на те, як її сприймали чоловіки", - говорить науковець.

"Імовірно, насправді жінки вбираються в червоне, коли вони зацікавлені в сексуальних стосунках. Наразі ми вивчаємо таку можливість, і попередні результати вказують на те, що насправді так воно й відбувається", - каже Пазда.

Із прагматичної точки зору, зазначає він, одержані психологами результати можуть змусити жінок більш ретельно добирати кольори свого гардеробу. Також є над чим замислитися дизайнерами, маркетологам та рекламістам.

Реклама:

Головне сьогодні