У Санкт-Петербурзі заборонили пропаганду гомосексуалізму

11
1 березня 2012

Вони набудуть чинності, якщо їх підпише губернатор міста або принаймні не накладе вето протягом 10 днів, пише "Радіо Свобода".

Поправки пропонують адміністративне покарання за "пропаганду гомосексуалізму і педофілії серед неповнолітніх" у вигляді штрафів: для фізичних осіб у 5 тисяч рублів, для посадовців у 50 тисяч і для юридичних осіб у 500 тисяч рублів (у гривнях це майже 1 тисяча 400, 14 тисяч і 140 тисяч).

За повідомленнями російських агентств, пропагандою мужолозтва, лесбіянства, бісексуалізму й трансгендерності має вважатися намагання сформувати в неповнолітніх "спотворені уявлення про соціальну рівноцінність традиційних і нетрадиційних подружніх відносин".

А пропаганда педофілії, як її визначили в тексті, – діяльність на поширення інформації, що має на меті "формування в суспільстві спотворених уявлень про відповідність соціальним нормам інтимних відносин між повнолітніми і неповнолітніми".

Правозахисники різко критикують цей законопроект, нечіткі формулювання якого дадуть змогу поширювати його чинність на покарання за погляди і фактично схвалювати дискримінацію сексуальних меншин. На це звертає увагу, наприклад, заступник голови московського бюро організації Human Rights Watch Тетяна Локшина.

"Це безпосередньо суперечить Європейській конвенції з прав людини, і в принципі закон цей цілком неприпустимий, він дискримінаційний і суворо обмежує свободу висловлення думки", – наголошує вона. За словами Локшиної, в разі набуття чинності закон мали б визнати неконституційним і скасувати вищі судові інстанції Росії.

Головне на сайті