В Україні демографічна криза - спеціаліст МОЗ

19
15 березня 2012

Про це заявляє професор, головний спеціаліст МОЗ України з акушерства та гінекології В'ячеслав Камінський, якого цитує Інтерфакс.

В ефірі програми "Соціальний статус" на телеканалі "Tonis" він розповів, що відносне збільшення кількості пологів в останні роки відбулося за рахунок тих сімей, де з'явилася перша дитина.

"Парадокс відносного збільшення народжуваності полягає в тому, що народжують діти, які народилися в 80-х роках минулого століття, коли рівень народжуваності в Україні в складі Радянського Союзу був досить високий. Ми зараз впритул підійшли до того етапу, коли повинні були народити діти, народжені в 90-х роках. А от як раз в 90-і роки був сильний провал, і показники народжуваності в Україні були дуже низькими, навіть в півтора рази нижче, ніж зараз", - зазначив представник МОЗ.

За його словами, основне завдання держави і лікарів у даній ситуації - допомогти тим сім'ям, які з якихось причин не мають дітей, а це понад 1 млн. українських сімей, а також переконати сім'ї, які народили першу дитину, народити другу і третю.

З боку держави це повинні бути різні соціальні програми, в тому числі, підтримки багатодітних родин, з боку медицини - професійний підхід, безпечне акушерство і пологи, формування у населення позитивного ставлення до вагітності, до багатодітних сімей, пропаганда здорового способу життя.

Зокрема, Камінський розповів про Національний проект "Нове життя", що передбачає відкриття по Україні 27 перинатальних центрів.

"Сама ідея" Нового життя "полягає в тому, щоб зробити відбір контингенту наших пацієнтів, які заслуговують на особливу увагу, тобто достукатися до тих жінок, які не звертаються за допомогою", - зазначив Камінський.

За його словами, завдання медичних фахівців - забезпечити фізіологічний перебіг вагітності та пологів, "щоб не було ускладнень для матері і дитини, дитина має народитися здоровою, повинна залишитися здоровою мати і планувати народжувати дітей в подальшому".