Незнання англійської українцями буде компенсуватись бажанням – Лубківський

9
19 березня 2012

Такими є висновки волонтерського руху "Євро-патруль", який перевіряє стан підготовки України до чемпіонату, пише Радіо Свобода.

Загалом висновки волонтерів невтішні: іноземцю отримати допомогу в Україні буде складно.

"Наприклад, Червоний хрест розташований на вулиці Інститутській 24/7. Якщо ви знаходитися за 1 вулицю звідтіля, Верховна Вада, Кабмін поруч. Ти йдеш, підходиш до міліціонера і просто питаєш англійською мовою, вибачте, де ця вулиця, цей номер? Він просто стоїть, в нього такі очі великі! По-перше, він не знає, як це сказати англійською, по-друге, він може не знати, де це розташоване!", – зауважує координатор руху "Євро-патруль" Олександра Бірук.

За висновками дослідження "Євро-патруля", найбільш комфортно уболівальники почуватимуться в аеропорту "Бориспіль". Друге місце в рейтингу посіла вулиця Хрещатик, в основному завдяки комерційним структурам, персонал яких володіє англійською.

Недостатнє знання іноземної мови стане великою проблемою під час чемпіонату Євро-2012, запевняє директор турніру УЄФА Євро-2012 в Україні Маркіян Лубківський.

За його словами, спілкуватися з українцями вболівальникам допомагатимуть волонтери та представники поліції інших країн

"Мову можна вивчити, але тут важливі ще інші фактори – доброзичливість, бажання допомоги. Я думаю, це більш важливі елементи спілкування і наших правоохоронців, і працівників медичної сфери. Певна частина правоохоронців буде готова надати допомогу, щоб зрозуміти побажання вболівальника. Для мене видається головним питання, яке потрібно вирішити, це бажання допомогти. Саме цим буде компенсуватися мовне питання", – каже Маркіян Лубківський.

За офіційними даними, на чемпіонат з футболу Євро-2012 в Україну має приїхати близько мільйона туристів.