Школярка придумала винахід, який перевіряє знання

20
21 березня 2012

Катя, яка навчається в 11 класі Алчевської інформаційно-технічної гімназії, навіть запатентувала свій винахід. У лютому цього року Держслужба інтелектуальної власності Україна видала школярці авторське свідоцтво на програму, пише газета "Сегодня".

"Раніше під програму DOS існувало щось подібне, але під систему Windows нічого такого не було. З'явилася оригінальна ідея. Основна робота зайняла близько місяця, а потім вже удосконалювалася ", – розповіла Катя.

"Загублений символ" може працювати як на індивідуальному комп'ютері, так і в локальній шкільній мережі, або ж в Мережі Інтернет.

За допомогою програми можна перевірити знання з будь-якого предмету – від арифметики до іноземної мови. Запустивши її, учень повинен виконати певне завдання, наприклад: вставити в слова пропущені букви або написати правильне рішення математичного рівняння. Програма самостійно аналізує відповіді і ставить оцінку, а вчитель отримує вже перевірену роботу.

Науковий керівник Каті, вчитель інформатики Наталія Шишова, каже, що оригінальність "Загубленого символу" в тому, що продукт змушує учнів творчо думати в процесі пошуку рішень, більшість же подібних програм засновані на принципах тестів, тобто вони не дозволяють оцінювати знання об'єктивно, адже правильну відповідь можна просто вгадати.

До речі, програму в рідній гімназії вже випробували в 4 класі і залишилися дуже задоволені - зараз її використовують на уроках англійської, математики та інформатики. Ну а Катя пишається своїм винаходом, мріє стати програмістом і вже готується до зовнішнього незалежного тестування.