Небачений "Титанік": нові фото затонулого судна

221
22 березня 2012
Фото National Geographic

Як нині виглядає колись величне судно, яке вже 100 років спочиває на дні, можна дізнатися з добірки фото в квітневому номері журналу National Geographic.

Ці знімки були зроблені з застосуванням новітніх технологій незалежною дослідницькою групою Океанографічного інституту Вудс Хола.

Експедиція вартістю в багато мільйонів доларів відбулася в серпні-вересні 2010-го року. За допомогою роботів вивчалася як уся площа судна, так і дно навколо, пише The Daily Mail.

"У минулому спроби пізнати "Титанік" були наче намагання пізнати Манхетен опівночі в зливу – з ліхтариком", - зазначив представник Національної адміністрації з океанічних та атмосферних досліджень, провідний археолог Джеймс Делгадо.

"Тепер ми маємо місце, яке можна пізнати та обчислити, яке може розказати нам певні речі. В наступні роки ця історична мапа може дати голос тим людям, які, здавалося, замовчали назавжди, коли над ними зімкнулася холодна вода", - сказав він.

Маючи змогу поглянути збоку на дві основні частини корабля, можна припустити, з якою швидкістю вони врізались у океанське дно. Ніс корабля, отримавши численні ушкодження краєм айсбергу – дірки видно на фото – потонув першим.

Шалена сила води, що вривалася всередину корми корабля крізь розлом, утворила "ефект штопору". Руйнувалися цілі поверхи та нівечилася міцна сталь, не лишаючи й сліду від того, як виглядав колись розкішний "Титанік".

У загальних рисах історія катастрофи добре відома. Корабель залишив Саутхемптон, що в Англії, та вирушив до Нью-Йорку.

Заможних пасажирів забезпечили усіма можливими розкошами. Творці корабля виклалися на повну на внутрішнє оформлення, між технічні характеристики "Титаніку" не дозволили йому уникнути фатального зіткнення з айсбергом. 15-го квітня 1912-го року трагічно загинуло понад півтори тисячі людей.





Головне на сайті