Українці про 8 березня: подарунки, секс і сніданок

507
6 березня 2012

Переважна більшість українців святкуватимуть 8 березня. Чоловіки планують витратити на подарунки жінкам більше, ніж вони очікують. Соціологи також з’ясували, що секс для українців на 8 березня є невід’ємною частиною свята для третини чоловіків.

Попри щорічні дискусії "святкувати-не святкувати міжнародний жіночий день", соціологи з’ясували, що 86% українців будуть цього року святкувати 8 березня, не будуть – 14%. Найменше збираються святкувати 8 березня старші люди та пенсіонери (72%), мешканці Західної України (74%), мешканці сіл (81%).

Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг", абсолютна більшість опитаних громадян не підтримують (91%) ідею скасувати свято 8 березня. Підтримують – лише 5%. Ще 4% не змогли визначитися з цього питання.

Хто перший

Соціологи також спробували дізнатись, кого, на думку українців, чоловіки мають вітати першими: дружину, маму, тещу?

На думку 42% жінок і 52% чоловіків, першою на 8 березня чоловіки мають вітати дружину або кохану жінку. При цьому на думку 36% жінок і 32% чоловіків першою потрібно вітати маму, близько 2% - тещу.

Водночас на думку 18% жінок і 12% чоловіків, не має значення, кого чоловіки вітатимуть першою на свято 8 березня.

Таким чином чоловіків, які хотіли би привітати своїх дружин першими, більше, ніж жінок, які прагнуть цього самого. Отже, припускають соціологи, дружини в "ієрархії жінок" ставлять на перше місце маму, частіше, ніж самі чоловіки, яких частенько у цьому звинувачують.

 

Традиція вітати першою маму більш притаманна для міст, мешканців Півночі та молоді, а вітати першою дружину або кохану жінку – для мешканців Центру та Заходу, людей середнього віку.

Кава у ліжко

На думку 46% жінок і 41% чоловіків, готувати сніданок 8 березня мають чоловіки. Чверть чоловіків і жінок вважають, що готувати святковий сніданок мають чоловік і жінка разом.

 

Водночас для майже 20% жінок і чоловіків не має значення, хто готуватиме сніданок 8 березня, а 9% жінок і 13% чоловіків вважають, що це мала б робити жінка.

Святковий секс

36% чоловіків і лише 23% жінок вважають, що зайнятися коханням 8 березня є обов’язковим атрибутом свята.

Водночас для 41% жінок і лише для 31% чоловіків зайнятися коханням 8 березня не є обов’язковим атрибутом свята. Ще мінімум третина опитаних не визначилися з цього питання.

Таким чином, чергове дослідження Соціологічної групи "Рейтинг" підтвердило, що секс для українських чоловіків є більш важливим, ніж для жінок, особливо 8 березня!

Найчастіше секс як обов’язковий атрибут 8 березня відзначали опитані у віці 30-39 років (40%), у віці 16-29 років (38%) та у віці 40-49 років (30%).

Подарунки

Середня сума, на яку очікують отримати подарунок жінки на 8 березня, становить 182 грн. Максимальна сума, яку називали жінки – 4000 грн.

Водночас, середня сума, яку розраховують витратити чоловіки на подарунок коханій жінці, становить майже 290 грн., це більш ніж у півтора рази більше, ніж очікують жінки. Максимальна сума, яку називали чоловіки – 8000 грн.

21% жінок вважають, що їх чоловіки не будуть нічого купувати на це свято. При цьому лише 9% чоловіків зізналися, що нічого купувати не будуть.

Ще майже чверть опитаних жінок і чоловіків нічого не відповіли на питання.

"Таким чином, або жінки дуже погано думають про своїх чоловіків і їхні очікування відверто занижені, або, навпаки – чоловіки готові більше вражати своїх жінок і рости в їхніх очах. Також ми не можемо відкидати і ту версію, що  не всі подарунки чоловіків доходять до тих “адресатів”, які їх очікують", - підсумовують соціологи.

Аудиторія дослідження: населення України віком від 16 років і старші. Вибіркова сукупність: 1200 респондентів

Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face)

Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,8%, для значень близьких до 30% - не більше 2,4%, для значень близьких до 10% - не більше 1,7%.

Терміни проведення дослідження: 17 лютого – 01 лютого 2012 р.

Розподіл областей:

Захід: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька 

Центр: Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська

Північ: м. Київ, Київська, Житомирська, Сумська, Чернігівська

Південь: АР Крим, Одеська, Херсонська, Миколаївська, м. Севастополь

Схід: Дніпропетровська, Запорізька, Харківська

Донбас: Донецька, Луганська

Фото з liveinternet, sheknows.com

За матеріалами Соціологічної групи "Рейтинг"