Винаходи, подаровані людству жінками

1624
8 березня 2012
Астролябія. Прилад для визначення координат небесних тіл винайшла жінка-науковець, філософ, астроном та математик Гіпатія Александрійська в 370-му році до нашої ери.
Рожеве шампанське. Ніколь Барб’є Кліко в 1808-му році розробила технологію "ремюажу", завдяки якому шампанське за три місяці позбавляється осаду та стає кришталево-прозорим.
Циркулярна пилка. Табіта Беббітт у 1810-му році створила прототип циркулярної пилки, яка згодом стала використовуватися в лісопильній промисловості.
Перископ для підводних човнів. Цей прилад у 1845-му запатентувала Сара Метер.
М’ясні консерви. У 1873-му році на всесвітній виставці в Відні росіянка Надія Кожина продемонструвала спосіб приготування м’ясних консервів, за що отримала медаль.
Посудомийна машина. Недорахувавшись кількох тарілок зі свого улюбленого порцелянового сервізу, Джозефіна Кокрейн створила машину, котра лише миє посуд, а не трощить. Це відбулося в 1886-му році, однак лише за 40 років винахід Кокрейн був визнаний необхідною в господарстві річчю.
Бюстгальтер. Ця деталь жіночого гардеробу була запатентована Ерміні Кадоль у Франції в 1889-му. У своїй корсетній майстерні пані Кадоль виставила виріб, який отримав назву "le Bien-Etre" ("благополуччя"). Чашечки цього бюстгальтеру підтримували дві сатинові стрічки, а позаду ця конструкція кріпилася до корсету.
Машина для прибирання снігу. "Прадідуся" сучасних машин для прибирання вулиць у 1892-му році зібрала звичайна секретарка Синтія Вестовер.
Склоочисники. Перші двірники для автомобіля винайшла Мері Андерсон у 1903-му.
Фільтр для кави. Любителі посидіти за філіжанкою кави позбавлені марудної процедури з приготування наступної порції завдяки Мерлітті Бенц. Перший фільтр-конус вона скрутила власноруч у 1909-му році, з листку з учнівського зошита.
Глушник для автомобілю. Світ навкруг нас став трохи тихішим після того, як Ель Долорес Джонс у 1917-му році винайшла акустичний фільтр.
Підгузки. Втомлена мати та домогосподарка Маріон Донован у 1917-му році сіла за швейну машинку, прихопивши завіску для душу, та створила водонепроникне покриття для підгузка. На відміну від гумових попередників, виріб Донован не перетискав дитячої шкіри та не спричиняв попрілостей.
Шоколадне печиво. У 1930-му Рут Вейкфілд розтопила плитку шоколаду та додала у тісто. Вийшло дуже смачне печиво, яке Рут їз чоловіком згодом запустили в серійне виробництво.
Wi-Fi. Хеді Ламарр зажила скандальної слави після того, як знялася в фільмі чехословацького режисера Густава Махатого "Єва", де вперше в історії кіно була відверта сексуальна сцена. Папа римський Пій XII-й закликав добрих католиків не дивитися стрічку, а Гітлер проголосив Ламарр ворогом Третього рейху. Одначе серед захоплень жінки було не лише кіно. В 1941-му вона запатентувала секретний засіб зв’язку, який нині використовується в мобільному зв’язку та Wi-Fi.
Бронежилет. У 1965-му році Стефані Кволек винайшла синтетичний матеріал кевлар, уп’ятеро міцніший від сталі. Її винахід став основою для куленепробивних жилетів та врятував життя тисячам поліцейських, військових та вогнеборців.
Силікон. Скульптор Патрисія Біллінгс у 1970-му винайшла вогнетривку штукатурку, яка не руйнувалася.

Циркулярна пилка, астролябія, перископ для підводних човнів - настав час зруйнувати стереотип відносно того, що рушійною силою прогресу є виключно чоловіки.

Про це пише сайт bigpicture.ru з посиланням на lookatme.ru.