Науковці: люди люблять, коли кіногерої помирають

11
13 квітня 2012

Шекспірівські Ромео та Джульєтта, Джек та Роуз із "Титаніку" – глядачі по всьому світі напружено спостерігають за пригодами закоханих, яким невблаганна смерть все ж таки завадила бути разом.

Чому ж нам подобаються фільми з трагічним закінченням, намагалися розібратися експерти з Ohio State Researchers, пише The Daily Mail.

Дослідники залучили до свого експерименту кількасот студентів-добровольців. Вони запропонували їм переглянути стрічку "Спокута", де закохані Джеймс МакЕвой та Кіра Найтлі переживають багато випробувань та гинуть.

Реклама:

Перед та після кіносеансу науковці опитали піддослідних, аби з’ясувати, наскільки щасливими ті почуваються. Також протягом перегляду студентам ставили запитання щодо відчуття смутку та інших емоцій, які в них виникали.

Коли фільм закінчився, піддослідні сказали, що він їм надзвичайно сподобався, змусив їх замислитися про власне життя, стосунки та цілі.

На думку вчених, сумні фільми роблять людей щасливішими – бо спонукають цінувати все те хороше, що є в їхньому житті.

"Трагічні історії часто фокусуються на темах вічного кохання, і завдяки цьому глядачі замислюються про тих, кого люблять, та усвідомлюють, що це - благословення", - каже керівник дослідження, професор Сильвія Ноблок-Вестервік.Реклама: