Блискавка уразила хлопчиків через смску

— 11 травня 2012, 10:39

Як повідомляє ТСН, негода застала їх біля ставка, де ловили рибу. Останнє, що пам'ятають, це яскраве світло перед очима. А ще чоловіка й жінку, які рибалили поруч. Вони й урятували життя дітям.

Постраждалий Сергій Голованов розповів, що в той вечір не гриміло, не блискало і навіть дощ був слабким. Вони з другом вирішили піти порибалити. І клювало добре, наловили кожен по піввідра. Аж раптом блимнуло і обидва хлопця одразу втратили свідомість.

"Паралізувало обох", - пригадує Голованов. Поруч ловили рибу дорослі - чоловік і жінка. Вони і врятували хлопцям життя, зробили штучне дихання та непрямий масаж легенів.

"Зразу я нічого не відчував ні руку, ні ніг. Загадали мені бігати, а ми слухалися їх", - розповів Сергій. Хлопці не запам'ятали ні імен, ані адреси своїх рятівників. Але вже тепер, заочно, щиро дякують їм за спасіння. Першу медичну допомогу на відмінно оцінив лікар-реаніматолог центральної райлікарні.

Спочатку потерпілих поклали в палати інтенсивної терапії, але протримали їх там не більше 12 годин. Рятувальники, які навідали хлопців у лікарні, подарували пацієнтам книжку з правилами поведінки у негоду. Блискавка влучила у хлопців у той самий момент, коли одному з них прийшла смска на мобільний телефон.

ВІДЕО ДНЯ

Рятувальники радять під час грози взагалі не брати з собою телефон, або ж вимикати. Сидіти біля ставка також небезпечно.

"При попаданні блискавки у воду іде розтікання струму, і люди, які знаходяться біля водойми у радіусі 100 метрів можуть бути вражені блискавкою", - пояснив керівник служби цивільного захисту в Бахмацькому районі Андрій Лях.

Реклама:

Головне сьогодні